wtorek, 18 września 2007

Kwiaty na ślub

Minęły bezpowrotnie te czasy kiedy kwiaciarnie albo świeciły pustkami, albo posiadały znikomy asortyment w postaci kilku zwiędniętych goździków i paru gerber równie wątpliwej prezencji. Teraz każda malutka kwiaciarenka ma ogromny wybór kwiatków nie mówiąc już o dużych centrach kwiatowych czy studiach artystycznego układania kwiatów. Właściwie nie wiadomo czy się cieszyć czy martwić mamy taki wybór kwiatów że czasem trudno nam się zdecydować co wybrać. Pamiętać należy o kilku podstawowych zasadach.

1. Kwiaty i styl ich ułożenia muszą pasować do sukni. Tradycyjna suknia z trenem i awangardowy bukiet z traw i liści to nie najlepsze połączenie.
2. Postaraj się wcześniej zastanowić jak ma wyglądać twoja wiązanka, licz się z tym że część kwiatów jest dostępna w danym tylko sezonie i raczej nie licz na to że w którejkolwiek kwiaciarni zdobędziesz w sierpniu konwalie.
3. Bukiet to nie tylko kwiaty i ich kolor, bardzo ważny jest również kształt wiązanki. Musi się on dobrze komponować z linią sukni ale przede wszystkim z twoją sylwetką.
4. Moda zmienia się z roku na rok wybierz jednak kwiaty które lubisz. Nie chodzi o to żeby ślepo gonić zmieniające się trendy ale o to aby dobrze się czuć i podobać się przede wszystkim sobie.
5. Jakkolwiek wykonanie Bukietu ślubnego zajmuje wprawionej kwiaciarce kilka godzin to jednak należy go zamówić nieco wcześniej. Warto również przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się z ofertą różnych kwiaciarni. W większości z nich można obejrzeć zdjęcia wykonanych wcześniej kompozycji.
6. Uwaga alergiczki !!! Jeżeli wiesz że uczulają Cię pyłki roślin bardzo rozważnie kupuj kwiaty. Wybierz te które mają najmniej intensywny zapach. Warto również kupić kwiaty z którego będzie wykonany bukiet i sprawdzić czy jesteśmy na nie uczulone. Panna młoda z załzawionymi oczami i czerwonym nosem to niespecjalny widok.

Brak komentarzy: